2020/07/16
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat
  • bale
  • soroush

کار غیر کلاسی صفحه ۲۶ کاروفناوری هشتم(شهروند الکترونیکی ۱)

کار غیر کلاسی

سوال:

در مورد هرزنامه در اینترنت جست وجو کنید و یافته های خود را در کلاس ارائه دهید.

جواب:

هرزنامه یا اسپم (E-mail spam)، سوءاستفاده‌کردن از سیستم انتقال پیام است (شامل اکثر وسایل انتشار رسانه‌ای، سیستم‌های تحویل دیجیتال) که به پیام‌های گروهی و ناخواسته اطلاق می‌گردد.

بیشترین فرم شناخته شده هرزنامه، هرزنامه‌های پست الکترونیک است. گرچه این کلمه در رسانه‌های دیگری همچون: هرزنامه instant messaging، هرزنامه گروه‌های خبری، هرزنامه موتورهای جستجو وب، هرزنامه در بلاگ‌ها، هرزنامه در تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین، هرزنامه در پیام‌های گوشی‌های همراه، هرزنامه در انجمن‌های اینترنتی، فکس‌های ناخواسته، هرزنامه در شبکه‌های اجتماعی و هرزنامه در شبکه‌های اشتراک فایل هم دیده می‌شود.
هرزنامه‌ها در حوزه فضای مجازی دارای اثرات مخرب فراوانی است که در این قسمت فقط به هرزنامه های پست الکترونیک بسنده می کنیم.
این کارشناس تصریح کرد: هرزنامه(Spam) یکی از جنبه های منفی و آزار دهنده استفاده از خدمات پست الکترونیکی و در بسیاری از مواقع یکی از راه‌های آلوده شدن سیستم های کامپیوتری به انواع ویروس است. سرویس پست الکترونیک اغلب دانشگاه ها از مکانیسم های مختلفی برای شناسایی هرزنامه ها استفاده می‌نماید که بر اثر آن بسیاری از آنها حذف شده و یا به فولدر SPAM کاربر ارسال می شود. با این وجود هنوز تعدادی از هرزنامه‌ها شناسایی نشده و به کاربر ارسال می‌شود. هر چند از دریافت نامه‌های الکترونیکی ناخواسته راه گریزی نیست ولی با رعایت پاره‌ای از موارد می‌توان تعداد هرز نامه‌های دریافتی را کاهش داده و از صدمات ناشی از آن ها جلوگیری‌کرد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید